Молоду росіянку з дитиною помилково не пустили в Єгипет

Днями, в Асоціації туроператорів Росії, звернулися особи, які представляють російську громадянку, якій, замість завчасно запланованої відпустки в Єгипті, довелося в терміновому порядку, вишукувати можливість повернутися на батьківщину. Ім’я цієї громадянки виявилося у так званому «чорному списку» Єгипту, тому в цю країну її просто не пустили.

Яким чином могла скластися така ситуація? Молода жінка планувала провести різдвяні канікули в Єгипті, зі своєю дитиною. Однак, на пункті прикордонного контролю, їй повідомили, що її прізвище та ім’я, ідентичні даними людини, який внесено в «чорний список». Однофамільниця і тезка туристки, опинилася в цьому документі не випадково – вона, на території цієї держави, займалася проституцією.

На службовців кордону не справили ніякого дії пояснення відбулася туристки, що крім прізвища та імені, ніякі інші дані не збігаються. Розгляд було недовгим, і російську громадянку, разом з дитиною, вирішили депортувати.

Але, рейс, на якому планувалася депортація туристки, за рахунок авіакомпанії, очікувався тільки через три доби. Протягом цього часу, вона повинна була розташовуватися в спеціальному блоці аеропорту, більше нагадує «спецприймальник для злочинців». Оскільки, жінка була з дитиною, допустити, щоб він знаходився в таких умовах, вона не захотіла і, придбавши квиток до Росії, на рейс сторонньої авіакомпанії, повернулася на батьківщину.

Що стосується безпосередньо «чорних списків», то вони складаються єгипетським МВС і потім передаються прикордонникам. Ознайомитися з ними заздалегідь, неможливо, інформація йде під грифом «Таємно».

Російські туроператори констатують, що подібні випадки відбуваються, але не часто. Звичайно, депортації піддається не половина туристів, але, випадки депортації, прямо з приміщення аеропорту, зафіксовано не тільки в Єгипті, але і в популярних у російських туристів Туреччини, а часом і в країнах ЄС.

Якщо людина, виявляється в подібній ситуації, він повинен зателефонувати в консульство РФ. Дипломати можуть допомогти в даному казусі, але, на жаль, не завжди така допомога буде дієвою. Тим не менш, сповістити офіційні російські влади про свою проблему необхідно.

Крім того, про депортації потрібно повідомити організатора даного туру. Безумовно, він не зможе змінити рішення влади, однак, вирішити питання із зворотного авіаперевезенням, йому по силам.

Якщо турист подорожує самостійно, і у нього виникає проблема з проходженням кордону, то, організувати його повернення додому зобов’язана авіакомпанії, рейсом якої він прибув. Якщо є вільні місця на цей день, повернення буде швидким, якщо ні, то необхідно почекати.

На жаль, навіть віза не дає гарантій на те, що турист пройде через кордон без проблем. У прикордонних служб будь-якої країни, є право на додаткову перевірку людини, який бажає в’їхати в країну. Якщо будуть виявлені порушення, вони мають право відмовити йому у в’їзді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *