Крим наздоганяє Сочі з вартості відпочинку

За інформацією туроператорів, Крим як курорт поступово втрачає свою цінову перевагу…

Ще за підсумками минулого літнього сезону було відзначено зразкова рівність середнього чека відпочинку в Криму і Сочі — близько двох з половиною тисяч рублів у добу на людину. А нещодавно пролунав заклик з боку міністра курортів і туризму Криму Сергія Стрельбицького до готельєрам не необгрунтовано завищувати ціни, як це зазначено в переддень новорічних свят.

Необгрунтовано завищені ціни розміщення на новорічний відпочинок, за словами міністра, завдають серйозної шкоди іміджу курорту. До Міністерства надходять також відомості про те, що дехто з готельєрів розглядає варіанти підвищення цін на новорічні і різдвяні свята. Керівники санаторіїв і готелів повинні розуміти — сьогоднішній інтерес до Криму серед туристів дуже великий, зазначив міністр, необхідно будувати роботу таким чином, щоб імідж півострова не зазнав шкоди, і при этомудовлетворять запити відпочиваючих».

Ціни на курортні послуги в Криму дійсно, як туроператори констатують, помітно зросли, ніж раніше. І це при тому, що до 2014 року тутешні ціни були нижчими приблизно на 15-20 відсотків, ніж в Краснодарському краї. У минулому році цінники в Криму різко «злетіли» – і не тільки на розміщення, але й у ресторанах, кафе, та інших відвідуваних відпочиваючими місцях. У новому літньому сезоні цінової запал місцевих господарів сфери гостинності трохи охолов, але ціни так і залишилися підвищеними. Наприклад, в минулому літньому сезоні, за даними компанії «Мультітур», середній чек складає близько 2,2 тисяч рублів на людину, що проживає на Південному березі Криму, в добу. А відпочинок в постолимпийском Сочі, для порівняння, обходився туристам приблизно 2,4 тисячі рублів на добу.

Що стосується ситуації на ринку турпослуг в цілому, то у цьогорічному літньому сезоні ціни на кримський відпочинок знову ростуть. Рівень зростання – приблизно 10-15%, тобто близько до рівня інфляції. У деяких випадках готельєри, за повідомленнями туроператорів, примудрилися підняти ціни на 20%. При цьому попит на літній відпочинок у Криму вже помітний. Він поширюється на ті об’єкти, які вже заявили свої ціни.

Що стосується близького новорічного періоду, то туроператори поки не говорять про відновлення продажу. Більш того, деякі туристи прийняли рішення про анулювання путівок, злякавшись зустрічі Нового року без електрики. Хоча, за словами очевидців, в Криму і в Севастополі ця проблема, нарешті, зрушила з «мертвої точки» – електроенергія вже частіше є, що її немає. Однак, заявки на відпочинок в Криму в новорічні канікули, за інформацією туроператорів, носять поки одиничний характер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *