Африканський шенген — що він дасть туристам?

Кенія, Уганда і Руанда об’єдналися в своєрідний «африканський шенген», метою якого є спрощення перебування туристів у цих країнах. Туроператори схвалюють такий крок, але не вважають, що це сильно вплине на потік російських туристів.

Любителі африканської екзотики тепер можуть відвідувати відразу три країни по одній візі: Кенію, Руанди і Уганди, підписали угоду про запровадження East Africa Touristic Visa — багаторазової єдиної візи вартістю 100 $. Вона дає право перебувати на території вищевказаних країн протягом 90 днів та видається в будь-якому з консульств країн-учасників. Для порівняння: стандартна віза на відвідування будь-якої з цих країн може бути отримана по прильоту на місце і коштує 50 $, але її одержання іноді займає чимало часу.

Для оформлення East Africa Touristic Visa необхідно пред’явити паспорт, фото і підтвердження маршруту (передбачається, що вклеюватися у паспорт віза буде в буквальному сенсі в присутності здобувача). Незабаром до угоди повинна приєднатися і Танзанія (саме вона в «комплекті» з Кенією користується більшою популярністю у росіян), хоча коли точно — невідомо.

Туроператори схвалюють введення нових правил, але не вважають, що введення єдиної візи здатне серйозно збільшити потік туристів в ці країни. Підстава? Відвідування всіх трьох країн разом, за один тур, — задоволення не з дешевих. Так, одне тільки відвідування парку гірських горил в Уганді (практично єдиною її пам’ятки) коштує 600 $, програма, що включає «велика сафарі», — не менш 4000 $. Цілком імовірно, що саме з-за цього лише незначне число туристів з Росії вирішуються на «комплексне» відвідування, і можливість заощадити 50 $ навряд чи здатна на це вплинути.

Зараз, згідно з даними туроператорів, найпопулярнішою країною цього регіону є Кенія, яка приймає найбільше число туристів, але після теракту в Найробі в минулому році турпотік різко скоротився і тільки-тільки почав відновлюватися. Pegas Touristik навіть як-то запускав чартерні рейси в Кенії, але потім програма була знята, і відновлювати її поки не планується.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *