Зявився новий вид страховки про банкрутств туроператорів

Низка банкрутств, що призвела до кризи довіри на туристичному ринку Росії, змусила владу і турбізнес задуматися про введення нових інститутів захисту туристів. Не чекаючи появи законодавчої бази, деякі туроператори почали самостійно вводити нові механізми захисту, щоб повернути колишню довіру туристів. Про запровадження одного з таких механізмів розповів туроператор «Російський Експрес» на виставці «Відпочинок».

За словами Тараса Кобищанова, що є гендиректором «Русского Експресу», компанія прийняла рішення почати страхувати кожен окремий туристичний пакет в «Ингосстрахе».

Така страховка дасть туристам можливість отримати компенсації 100% вартості турів практично в усіх ситуаціях: при хвороби туриста або його родичів, при відмові в візі, при форс-мажорних обставинах, типу виверження вулкана, ну і, звичайно, якщо туроператор припинив діяльність і не виконав свої зобов’язання. В останньому випадку туристу необхідно буде спочатку звернутися до страховика туроператора, який повинен виплатити визначену законом компенсацію. Якщо ця компенсація буде менше вартості туру, то гроші, що залишилися турист отримає за додаткову страховку в «Ингосстрахе». Відпочинок, звичайно, буде в будь-якому випадку вже зірваний, але туристи все ж зможуть повернути свої гроші.

Таким чином, «Інгосстрах» і «Російський Експрес» пропонують туристам фактично максимальний захист всіх фінансових ризиків. Втім, зробити це туроператору було не просто, так як багато страхові компанії припинили співпрацю з туристичними фірмами.

Страхування турпакетів буде добровільним, при цьому його вартість складе 5% від вартості путівки. Тобто при вартості туру у 120000 рублів, страховка обійдеться в 6000 рублів. Туроператор сподівається, що цей механізм допоможе повернути довіру всім учасникам ринку, за відсутності якого продажу у туроператорів впали. Зараз туристи бояться вносити гроші за путівки заздалегідь.

Страхування турпакетів, за словами Кобищанова, турагентства зможуть пропонувати і як додаткову послугу, і замість традиційної знижки.

Також Кобищанов зазначив, що 5-відсоткова вартість страховки оцінюється як прийнятна усіма турагентствами. Ця сума набагато перевищує популярну страховку від невиїзду, яка становить 4,2% і повністю покриває всі ризики.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *