КЕБ і МВС проводять перевірки страховика розорилася «Неви»

У Москві в офісі страхової компанії «Сходження», у якій був застрахований скандально відомий туроператор «Нева», сьогодні проходять перевірки КЕБ і МВС…

За словами представника Управління економічної безпеки і протидії корупції МВС РФ, повірка проводиться у зв’язку з тим, що ні співробітники Ростуризму, ні потерпілі від банкрутства «Неви» туристи вже другий день не можуть зв’язатися зі страховою компанією, її телефони відключені, а офіси закриті.

В Ростуризмі побоюються повторення ситуації з гучним банкрутством «Капітал туру», що сталася в 2010 році, коли близько п’яти тисяч росіян опинилися за кордоном з неоплаченими готелями і без зворотних квитків. У результаті багатьом туристам довелося продовжувати відпустку, оплачуючи його повторно із своїх коштів, а коли по прильоту на батьківщину вони звернулися за відшкодуванням шкоди до страховика, то з’ясувалося, що він теж банкрут.

Нинішня ситуація цікава тим, що сума страхових зобов’язань «Неви» – 454,2 млн. рублів, що приблизно в 3 рази перевищує статутний капітал страховика «Сходження», у якому застрахований оператор. За даними ЦБ Росії, його статутний капітал становить 156 млн. рублів.

В Ростуризмі все ж сподіваються, що цей факт не позначиться на відшкодування збитків туристам і люди зможуть отримати назад свої гроші, але сумний досвід «Капіталу» та «Ланты» не може не насторожувати.

Зі слів керівництва «Неви», в їх компанії накопичилися борги за останній квартал. Гроші клієнтів, які купували путівки, йшли на оплату численних кредитів. Нині за кордоном перебувають близько 6800 туристів, в основному в Європі. Швидше за все сьогодні власники багатьох готелів, проживання в яких не було сплачено, почнуть масово виселяти росіян з готелів.

Справою «Неви» вже зайнялися в Генеральній прокуратурі і Слідчому комітеті Росії. Правоохоронним органам належить з’ясувати, як і куди пішли гроші клієнтів, і чому громадяни, які заплатили за свої тури, повинні платити повторно або достроково повертатися на батьківщину. Крім 6800 туристів, які зараз перебувають за кордоном по лінії «Неви», ще майже 20 тисяч клієнтів, що купили її путівки, ризикують залишитися без довгоочікуваного відпочинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *