Тарифи на широкосмуговий доступ (ШПД) на швидкості до 50 Мбіт / с в Москві в 2016 р рік до року в середньому знизилися на 7,1% — абонентська плата за ним склала 390 руб. в місяць проти 430 руб. роком раніше. Це випливає з матеріалів департаменту інформаційних технологій (ДІТ) Москви. Доступ на швидкостях 50-100 Мбіт / с подешевшав на 7,9% до 575 руб., Від 100 Мбіт / с — на 14,2% до 969 руб.
За трирічний період самі високошвидкісні тарифи просіли на рекордні 36,8%, незважаючи на падіння рубля, випливає з матеріалів Діта. Ринок ШПД в Москві близький до насичення, конкуренція висока — тому оператори поступово знижують тарифи, щоб переманювати користувачів, відзначають аналітики департаменту. У той же час, щоб утримати людей, оператори пропонують їм велику швидкість доступу і додаткові опції — знижуючи таким чином середній щомісячний рахунок абонента (ARPU).провайдеры интернета по адресу

З 2016 року виручка московських провайдерів рік до року зменшилася приблизно на 3,3% до 11,9 млрд руб., Підрахувала дослідницька компанія «Директ інфо». Це перше зниження доходів на московському роздрібному ринку ШСД, відзначає її виконавчий директор Олексій Кондрашов. Оцінити, наскільки безпосередньо знизилися тарифи на інтернет, він не зміг. Базові тарифи не змінюються, їх середнє зниження можливе за рахунок разових акцій, вважає він. За словами Кондрашова, оператори все частіше пропонують інтернет в пакеті з іншими сервісами, наприклад платним ТБ. Незважаючи на спроби провайдерів утримати ARPU, цей показник скорочується — в тому числі з-за спеціалізованих тарифів, відзначають в своєму звіті аналітики «Директ інфо». Також вони кажуть про збільшення терміну дії промоакцій операторів, в ході яких пропонується ШПД за зниженими тарифами: в середньому з 1-3 місяців він збільшився до року.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here