У 2015 році шенгенські візи стануть біометричними

Вже з наступного року мандрівники з Росії повинні будуть проходити процедуру біометричної ідентифікації, щоб стати володарями шенгенської візи.

Точна дата початку роботи нової європейської візової інформаційної системи (ВІС), що передбачає, зокрема, зняття відбитків пальців, ще не відома, можливо, вона почне працювати вже з квітня 2015 року.

Відомо, що офіційне рішення щодо дати набрання чинності даної процедури буде прийнято Єврокомісією, члени якої повинні врахувати, наскільки технічно готові до впровадження цієї процедури всі країни, що входять в ЄС.

У представництві ЄС наголосили, що введення ВІС було заплановано ще 5 років тому, і, відповідно, ніяк не пов’язано з санкціями проти Росії. Крім того, дана система була розроблена не тільки для РФ, її застосовують з 2011 року на Близькому Сході, в Африці, Америці, і в деяких країнах Азії.

Крім власне відбитків десяти пальців, в цій системі будуть зберігатися заяви від громадян на отримання візи за останні п’ять років, а також всі прийняті по них рішення консульських служб. За задумом творців це повинно дозволити оперативно простежити візову історію громадян, запитувачів візи.

Трохи раніше стало відомо, що МЗС Росії збирається провести свій експеримент по зняттю відбитків пальців при видачі віз. Експеримент почнуть з наступного року в російських загранучреждениях у Великобританії, Данії, Намібії і М’янмі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *