Каталония климат

Велика розмаїтість рельєфу Каталонії в поєднанні з впливом сусідніх географічних зон зумовило наявність численних подзон з власним мікрокліматом.

В цілому климат Каталонії м’який і помірний, відноситься до середземноморського типу, де літо, як правило, сухе і спекотне, а зима -м’яка (крім Валь-д’Арана, де тип клімату — атлантичний, для якого характерна м’яка і дощова зима і прохолодне і щодо вологе літо). У зимовий час температури на узбережжі і у внутрішніх районах Каталонії значно відрізняються — середньодобова температура на узбережжі — близько + 10 ° C (в районах нижче 1000м над рівнем моря) і + 3-7 ° C у внутрішніх районах. Влітку температурний режим ближче — середньодобова температура + 25 ° C на узбережжі, а всередині країни — + 21-25 ° C

У гірських районах каталония климат залежить від висоти і відноситься до високогірного типу при висоті вище 1500 метрів над рівнем моря. На висоті вище 3000 м середньорічна температура нижче 0 ° C

У дельті р. Ебро середньорічна температура досягає + 17 ° C

Відносна вологість круглий рік по всій території Каталонії 70-75%, при цьому на узбережжі цей показник практично незмінний протягом року, а у внтурішні районах в літній час досягає мінімальних значень, а в зимовий час — максимальних.

У Каталонії, як і у всій Європі, домінують східні вітри, проте на півночі Каталонії панує трамонтана — вітер, що дме з півночі, а на півдні — мистраль (північно-східний вітер).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *