У 2015 році український кінематограф був широко представлений на найпрестижнішому світовому кінофестивалі Berlinale. В рамках роботи кінофоруму, на «Європейському Кіноринку» презентували Національний стенд «Ukrainian Film Corner», організація роботи якого була забезпечена завдяки активній підтримці Благодійного Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

На Українському національному стенді були представлені картини 2014 року; короткометражні стрічки і фільми-переможці Національного конкурсу 44-го КМКФ «Молодість»; лімітована серія DVD-дисків, що містять кінороботи дипломантів КМКФ «Молодість» 2014 г. Також, на «Європейському Кіноринку» була продемонстрована картина про Чорнобиль «Люксембург» М. Слабошпицького, лауреата Каннського кінофестивалю.

Спеціально для кінофестивалю був створений і презентований — «Каталог українських фільмів 14/15 років», з яким гості українського блоку на Берлінале — представники міжнародних компаній — могли ознайомитися на стенді.

Серед молодих українських кінематографістів, представлених в 2015 р Берліні, можна відзначити талановитого українського режисера Никона Романченко. Їм знята короткометражна стрічка «Лица», що оповідає про події Майдану в Україні. Кінокартина справила враження на глядачів і зірвала бурю оплесків.

Урочистий прийом, що відбувся ввечері, в день закриття Берлінале — 13 лютий 2015 року, організований Фондом Ігоря Миколайовича Янковського, був проведений в старовинному берлінському особняку, розташованому на Альбрехтштрассе, 26. В ході відкриття вечора, Ігор Янковський зазначив важливу роль кінематографа в розкритті особливостей , цінностей і переконань жителів України для всього світу. Детальну інформацію про це та інші події можна знайти на сайті благодійного фонду www.iff-charity.org/ru.

Фонд Игорь Янковский и бизнес «Ініціатива заради майбутнього» протягом трьох років успішно реалізує ряд культурологічних проектів, як в Україні, так і за її межами. ВБФ «Ініціатива заради майбутнього» є офіційним партнером КМКФ «Молодість», співпрацює з Національним Центром ім. О. Довженка, Міністерством закордонних справ України, а також, Держагентством України з питань кіно. Одне з основних напрямків діяльності благодійної організації є підтримка молодих талановитих кінематографістів України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here