Домашній Інтернет: який вибрати? Хто ж ці самі інтернет-провайдери? Це ті компанії, які надають доступ в Інтернет. Вивчивши пропозиції різних провайдерів, ви повинні вирішити, який саме пакет послуг і тариф найкраще задовольняє ваші потреби і який спосіб підключення вибрати. Варіантів організації домашнього Інтернету насправді багато, деякі з них вже стали історією, деякі тільки починають забуватися, при цьому є і сучасні технології підключення до Мережі, що забезпечують найвищу швидкість передачі даних. Але почнемо з самого, мабуть, відомого. Модемне з’єднання (ADSL і Dial-Up) Dial-Up — одна з найстаріших технологій доступу в Інтернет — за допомогою телефонної лінії. Коли тільки з’явився перший Інтернет для будинку, його найчастіше підключали за допомогою модему, сполученого з телефонним кабелем.

Перевага такого способу, по суті, тільки одне — використовується вже існуюча інфраструктура. Недоліків начебто трохи, але вони переважують всі плюси. Так, під час виходу в Інтернет не можна користуватися телефоном, а швидкість з’єднання вкрай мала, не перевищує 56 Кбіт / с (для порівняння: у ADSL — 24 Мбіт / с). І це максимальна швидкість, яку вдавалося досягти не завжди. Зараз даний тип подключение дома к интернету практично не використовується (за винятком старих будинків і віддалених районів, де інший спосіб доступу до Мережі просто неможливий). На зміну Dial-Up прийшла більш просунута технологія ADSL.

Вона так само використовує наявну телефонну лінію, але значно перевершує Dial-Up по швидкості. При цьому, встановивши ADSL-спліттер (невеликий і недорогий перехідник), можна одночасно і виходити в Інтернет, і користуватися телефоном. Технологія ADSL довгий час була лідером по інтернет-підключення — саме вона перемагала в спорі, який домашній Інтернет краще. Але зараз цей метод здав свої позиції, особливо в центральних регіонах і великих містах нашої країни, поступаючись більш швидкому оптоволоконному з’єднанню. Оптичні технології (FTTx — оптика до точки Х) Найбільш досконала технологія надання високошвидкісного доступу до мережі Інтернет. При цьому варіанті організації магістральна складова мережі є оптичної, а розподільна (безпосередньо в квартиру абонента) може бути як оптичної, так і мідної (кручена пари). Залежно від того, який кабель проведено в квартиру, вибирається абонентське обладнання (оптичні роутери, Ethernet-роутери).

Оптоволоконний кабель створюється зі скла або пластику, а інформація по ньому проходить світловим сигналом, що і забезпечує високу швидкість передачі. При цьому сигнал практично не слабшає, хоча і долає величезні відстані. Мідний кабель — це так звана кручена пара, через яку подається електричний сигнал, що несе інформацію. Такий кабель більш схильний до електромагнітних перешкод і загасання сигналу. Тому необхідно захищати кабель від «наведень» і використовувати сигнальні буфери або спеціальні коректори. Як правило, оптоволоконний кабель прокладається від провайдера до багатоквартирного будинку, а в квартири вже простягається мідний дріт.

Вибираючи, який Інтернет підключити, росіяни найчастіше зупиняються на виділеній лінії, якщо тільки це дозволяють технічні можливості. У більшості випадків провайдери пропонують безлімітний Інтернет на досить високих швидкостях (до 100 Мбіт / с і вище). Так ви зможете вибрати кілька варіантів підключення безпосередньо у вас вдома. Наприклад, кабель можна під’єднати безпосередньо до комп’ютера або скористатися Wi-Fi маршрутизатором, який буде «роздавати» Мережа на інші домашні пристрої (ноутбуки, планшети, смартфони). На основі Ethernet розвивається їй подібна гигабитная пасивна оптична мережа (GPON).

За цим методом інтернет-провайдер проводить оптоволоконний кабель безпосередньо в квартиру (приватний будинок), де буде встановлений розділовий ящик. Технологія дозволяє отримувати Інтернет на надвисокої швидкості — до 1 Гбіт / с, але вона затребувана лише деякими користувачами і поки є досить дорогим задоволенням. Високі швидкості, стабільність, можливість проводити відеоконференції, незалежність від телефону — головні переваги виділеної лінії. Крім того, багато провайдерів поряд з традиційним Інтернетом пропонують ще й IP-телебачення, IP-телефонію.

Це цифрові ТВ і телефонний зв’язок, настроюються індивідуально для кожного користувача. Так, можна самостійно підбирати контент телемовлення і час перегляду цікавлять телепередач, прив’язати точку доступу до конкретного IP-адресою, а не до фізичного місцезнаходженням, що дозволяє зберегти з’єднання при переїзді на інше місце без будь-яких проблем. Бездротовий доступ до Інтернету (GPRS, EDGE, 3G) Коли немає технічної можливості підключити Інтернет за технологією ADSL або за допомогою оптичних кабелів (або вартість їх реалізації виявляється лишком великий), єдино прийнятним виявляється забезпечення доступу на основі бездротових технологій WiMax, WiFi, LTE, 3G , GPRS EDGE (в залежності від навколишнього мережевої інфраструктури). Як правило, в цьому випадку вихід в Інтернет здійснюється за допомогою бездротового модему (тип пристрою визначається технологією), який звертається до базової станції провайдера, отримуючи від неї доступ в Мережу. Основними споживачами подібної послуги є жителі котеджних і дачних селищ, сіл, тобто тих населених пунктів, куди дотягнути свої провідні лінії можуть лише компанії національного масштабу.

Справа в тому, що більшу частину витрат на організацію абонентської лінії бере на себе оператор (це може дозволити собі тільки велика організація), клієнт же платить лише за проведення розподільчої мережі в будинок. Максимальна швидкість передачі даних в представлених технологіях в середньому становить: 20-40 Кбіт / с в GPRS; 100-236 Кбіт / с в EDGE; від 144 Кбіт / с до 3,6 Мбіт / с — в 3G, в 4G швидкість може перевищувати 100 Мбіт / с, а у стаціонарних абонентів складати до 1 Гбіт / с і вище. Це максимальні показники швидкості, найчастіше вони нижче, але в деяких випадках або в певні періоди доби можуть і перевершити середні дані. До недоліків мобільного Інтернету, особливо в стільникових мережах передачі даних, відносяться його нестабільність, нестійка якість зв’язку і часто досить низька швидкість.

Формально мобільний Інтернет доступний скрізь, де є охоплення мережі, і все більше операторів пропонують безлімітний вихід — ці плюси мобільного Інтернету зробили його дуже популярним в останні роки. Навіть якщо клієнт знаходиться в центрі міста і його будинок підключений до виділеної лінії, в деяких випадках він обирає мобільний Інтернет. Це важливо, коли доступ в Мережу може знадобитися в будь-яку хвилину, навіть якщо ви перебуваєте поза домом.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here