Продаж алкоголю віднесена російським законодавством до особливого виду діяльності, що ліцензується в певному порядку. Базові положення, що регламентують порядок отримання алкогольной лицензии, закріплені Федеральним законом від 22 листопада 1995 року № 171-ФЗ «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції».

Без алкогольной лицензии не обійтися
При розгляді заявленого питання необхідно в першу чергу звернутися до III главі Закону № 171-ФЗ — «Ліцензування діяльності з виробництва та обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції». Відповідно до статті 18 Закону № 171-ФЗ ліцензія на алкоголь потрібно організаціям, що здійснюють такі види діяльності:

Виробництво етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції;
Зберігання етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції;
Оптова торгівля алкогольної і спиртовмісної продукцією;
Перевезення етилового спирту і нефасований спиртовмісної продукції;
Нарешті, роздрібний продаж алкогольної продукції.
Виходячи з положень пункту 2 статті 18 Закону № 171-ФЗ організація, що займається, наприклад, виробництвом алкогольної продукції і її продажем в роздріб, повинна мати дві ліцензії на виробництво і на продаж відповідно. Без роздрібної ліцензії на алкоголь, виробник, який має ліцензію промисловця, не має право торгувати в роздробі.

Термін дії ліцензії на алкоголь
алкогольная лицензия — документ терміновий, який видається на певний період часу. Згідно з пунктом 17 статті 19 Закону № 171-ФЗ алкогольна ліцензія видається на термін вказаний здобувачем в заяві. Разом з тим максимальний термін дії ліцензії на алкоголь не може перевищувати п’яти років.

Вартість алкогольной лицензии
Прямої вказівки на вартість алкогольной лицензии в Законі № 171-ФЗ знайти не можна. Однак, згідно з підпунктом 4 пункту 1 статті 19 Закону № 171-ФЗ, для отримання ліцензії на алкоголь в орган необхідно надати копію документа про сплату держмита на алкоголь. Розмір держмита на видачу алкогольної ліцензії встановлюється підпунктом 94 пункту 1 статті 333.33 Податкового Кодексу РФ. Найдорожча ліцензія — на виробництво етилового спирту. Вона коштує 9,5 млн. Рублів. Ліцензії на виробництво алкогольної продукції, наприклад горілки, на оптову торгівлю і складське зберігання міцного алкоголю, а так само перевезення етилового спирту стоять 800 тисяч рублів. Трохи менше розмір вартості ліцензії на виробництво виноробної продукції — 500 тисяч рублів. Для роздрібних продавців встановлений інший порядок. Якщо за вищеназвані ліцензії необхідно заплатити фіксовану суму незалежно від бажаного терміну, то за роздрібну ліцензію на алкоголь доведеться внести 65 тисяч рублів за кожен рік користування нею. Таким чином, п’ятирічна ліцензія на роздрібний продаж алкоголю буде коштувати 325 тисяч рублів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here