«Перемогу» зобовязали перевозити рюкзаки в якості ручної поклажі

Рішенням дев’ятого арбітражного суду апеляційного суду було залишено в силі рішення московського арбітражного суду, яким у липні було визнано законним припис Ространснагляду дозволити провезення рюкзаків в салонах літаків лоукостера «Перемога»…

Проведена раніше перевірка виявила, що «Перемога» своєю забороною порушує положення Повітряного кодексу Росії і відповідний наказ Мінтрансу.

Порушення полягало в тому, що авіакомпаній взыскивала з пасажирів додаткову плату за провезення рюкзаків в салонах лайнерів. «Перемога» в таких випадках посилалася на правила провезення багажу і особистих речей, згідно з яким дозволялося безкоштовно провозити лише портфелі або дамські сумочки.

У правилах зазначено, що вага ручної поклажі не повинна перевищувати 10 кг. Вага всієї ручної поклажі, включаючи рюкзак пасажирки, яку зобов’язали доплачувати, як з’ясувалося, становив 9 кг.

Суд встановив, що при пасажирці був тільки рюкзак, за який їй довелося сплатити додатково 2 тис. рублів.

Внутрішні правила лоукостера дозволяють безкоштовно провозити до 10 кг багажу, незалежно від «тари», всі речі повинні здаватися в багаж, в іншому разі за кожне місце ручної поклажі потрібно платити від 999 до 2 тис. рублів (для міжнародних рейсів – 25-35 євро).

Ространснадзор визнав внутрішні правила «Перемоги» такими, які не відповідають вимогам законодавства та знижують рівень сервісу.

Зараз «Перемога» катує у судовому порядку оскаржити ряд приписів Ространснагляду. У судовому провадженні знаходяться кілька позовів лоукостера, що стосуються наявності відеокамер на борту, надання гарячого харчування та спільного розміщення дітей.

Раніше, 24 серпня «Перемога» відмовилася виконувати вимоги про скасування приписів Ространснагляду про спільне розміщення на борту дітей з батьками.

12 вересня московський арбітражний суд визнав розпорядження Ространснагляду про встановлення відеокамер у літаках «Перемоги» законним.

Пізніше, в кінці вересня «Перемога» відкликала свій позов до
Ространснадзору, що стосується приписи відомства про надання пасажирам
гарячого харчування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *